FAQ - często zadawane pytania

Najczęście zadawane pytania przez naszych użytkowników.

Dla jak dużej firmy jest skierowany boxTMS

System boxTMS jest skierowany zarówno dla firm jednoosobowych gdzie polecamy wtedy pakiet Starter jak i większych które są obsługiwane przez pakiet Standard lub Premium. Różnice pomiędzy pakietami ograniczają się tylko do liczby obsługiwanych użytkowników jak i liczby zleceń które możemy zarejestrować w przeciągu jednego miesiąca.

Jak rozpocząć testowanie systemu boxTMS

Obecnie aby móc skorzystać z wersji próbnej, prosimy o przesłanie danych firmy na którą ma zostać założone konto testowe na adres info@boxtms.com. Konto zostanie założone w przeciągu 24 godzin o czym użytkownik zostanie pinformowany.

Jak długo mogę korzystać z wersji darmowej ?

Darmowa wersja dostępna jest przez okres 14 dni. Przez ten okres użytkownik ma do dyspozycji wszystkie funkcje które są dostępne w systemie.

Korzystam z wersji Starter czy mogę przejść na wyższy pakiet

Tak, w każdej chwili użytkownik jeśli wystąpi taka potrzeba może przejść na wyższy pakiet. Wystarczy wysłać na adres info@boxtms.com zgłoszenie a pakiet natychmiast zostanie zwiększony do wymaganej wersji. Od tego momentu cena będzie naliczana zgodnie z cennikiem wybranego pakietu.

Czy muszę podpisać umowę na z góry określony okres czasu?

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Mogą Państwo zrezygnować w dowolnym momencie poprzez zaprzestanie płacenia abonamentu. Dotyczy to zarówno cyklu miesięcznego jak i rocznego.

Czy do zlecenia w systemie mogę dołączyć inne dokumenty w formie elektronicznej?

Do każdego zlecenia można dołączyć dokumenty w formie elektronicznej, np. cmr i inne.

Czy wprowadzając zlecenie do systemu muszę osobno tworzyć zlecenie spedycyjne?

Zlecenie spedycyjne generuje się automatycznie w momencie przypisania do zlecenia auta zewnętrznego podwykonawcy.

Jak uchronić się przed przypadkowym wystawianiem zleceń dla nierzetelnego kontrahenta?

W naszym systemie istnieje możliwość blokady nierzetelnego kontrahenta, aby inni pracownicy nie korzystali z jego usług. Każdemu kontrahentowi można również ustawić limit kupiecki, po przekroczeniu którego nie będzie można przyjąć zlecenia. Po zapłaceniu faktur limit kupiecki wraca do pierwotnej wysokości.

Czy faktury są tylko w języku polskim?

W naszym systemie można wybrać język faktury (PL, EN) oraz walutę w której ma zostać wystawiona faktura.

Czy, jeśli korzystam obecnie z innego programu, decydując się na boxTMS stracę wszystkie dotychczasowe dane?

Nie. Istnieje możliwość eksportu danych z innego programu, przy czym firma obsługująca program musi udostępniąć takie dane do wyeksportowania abyśmy mogli je zaimportować do naszego systemu.

Czy mogę na bieżąco monitorować kondycję finansową firmy?

W naszym systemie można na bieżąco monitorować rentowność zleceń, rentowność floty, efektywność pracowników. System umożliwia również generowanie bilansu dziennego i miesięcznego firmy, stan płatności , kwoty niezapłaconych czy przeterminowanych faktur.

Jeśli moja firma ma kilka oddziałów, czy mogę zarządzać nimi z jednego konta w systemie czy potrzebuję dla każdego oddziału odrębne konto?

W naszym systemie istnieje możliwość prowadzenia kilku oddziałów firmy z jednego konta.

Moja firma korzysta z księgowości zewnętrznej. Czy za pomocą systemu mogę eksportować faktury do biura rachunkowego?

Oczywiście, Nasz system ma możliwość eksportu faktur do innych programów poprzez ustandaryzowany format JPK Faktura. W naszym systemie istnieje również możliwość integracji z innymi programami księgowymi poprzez ich wewnętrzny format co jest dodawane na życzenie klienta.